JAROMÍR JÁGR TOP LEGENDS

Paměťovka Jaromíra Jágra byl historický okamžik

Nejen fanoušci kladenského hokeje dlouho snili o tom, že jejich ikona – Jaromír Jágr, bude jednou vyobrazen na bankovce. A jejich sen se stal skutečností k padesátým narozeninám legendárního hokejisty. Pamětní bankovka s Jágrem se stala předmětem obdivu a touhy sběratelů, kteří se o ni přetahovali tak rychle, že se doslova jen zaprášilo.

V únoru roku 2022 bylo slavnostně oznámeno vydání této unikátní bankovky, a už druhý den po zveřejnění zaznamenaly webové stránky prodejce vyprodáno. Čtyři série po 2 500 kusech - to je celkový počet deseti tisíc sběratelských kousků, které teď zdobí domovy šťastných majitelů.

Na přední straně bankovky je vyobrazen samotný Jágr v mistrovském provedení od grafičky a ilustrátorky Evy Haškové, rodáka z Kladna. Symboly jeho kariéry, jako je erb Triple Gold Clubu a český lev, spolu s číslem padesát, připomínají jeho úspěchy. Zadní strana bankovky pak přináší pohled na Staroměstské náměstí s lesem českých vlajek a oslavujícími lidmi, doplněný letopočty vymezenými Jágrovým jubileem.

Jágr s nadhledem komentoval svou podobu na bankovce: "Rád bych řekl, že se mi to líbí."

Ikdyž slavím padesátiny, tak jste tam dali obrázky z mých čtyřicátin, když jsem měl ještě dlouhé vlasy. Za dvacet let se nikdo ptát nebude, budu moct říkat, že mi to v padesáti docela slušelo. A když přišlo na reálnou hodnotu bankovky, nemohl si odolat poznámce: Já bych udělal jednu malinkou změnu. Přidal bych k tomu tři nuly. Tato bankovka, i když pravděpodobně nezpůsobí žádnou inflaci, zanechává trvalý odkaz na jednoho z nejslavnějších českých sportovců. Jágr se sám cítí poctěn, že může být součástí tohoto unikátního projektu: "Věřím, že to bude jedna z mála věcí, která po mém životě zbyde." Bankovek může být mnoho, ale Jágrův papír bude jen jeden z dvou v Česku - druhý patří Václavu Havlovi.

V rámci letošního mistrovství světa v hokeji, které se koná v České republice, máme pro vás vzrušující zprávu. Na český trh vychází speciální pamětní bankovka s legendárním Wayne Gretzkym, jedním z největších hokejových hráčů všech dob. Tato bankovka není jen památkou na legendu světového hokeje, ale také připomínkou nezapomenutelných okamžiků a emocí, které tento sport přináší.

Nezapomeňte si zajistit svůj exemplář této unikátní bankovky a přidejte tak kousek hokejové historie do své sbírky.
Zpět na blog

ZJISTĚTE TOHO O PAMĚŤOVKÁCH VÍCE